Hac Vize Bilgileri

1-En az bir yıl süreli çipli pasaport 

2-Kimlik fotokopisi(T.C Kimlik numaralı olacak)

3-Eşler ve mahremi ile katılacak 45 yaş altı bayanlar için Nüfus idaresinden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Islak imzalı olacak)

 *45 Yaşın Üstündeki Bayanlar ve 18 Yaşın üstündeki erkekler için,1. ve 2. Maddelerdeki evraklar yeterlidir.  

ÖNEMLİ NOT : 45 yaşın altındaki bayanların ,yanlarında  bir mahrem (birinci derece erkek yakını) bulunmaksızın, Suudi Arabistan’a gitmelerine Suudi  Devleti  tarafından izin verilmemektedir.

 

 

45 YAŞ ALTI BAYANLAR İÇİN GEREKLİ İLAVE EVRAKLAR  

- 45 Yaş altı bayanlar için mahreminin yakınlık derecesini belirten ve akrabası olduğuna dair Nüfus Müdürlüğünden alınan “Nüfus kayıt örneği” aslı.

- Evli ise eşinden, bekar ise de babasından HAC’ca gidebileceğine dair noterden alacakları MUVAFAKATNAME’nin aslı (baba yoksa diğer erkek aile bireyleri)

- Yalnız giden bayana  mahrem olacak şahsın (Baba / Kardeş / Amca / Dayı  / Yeğen / Dede / Kayınbaba / Damat ) vereceği noter tasdikli TAAHHÜTNAME’nin aslı. 

MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ

Ben Mustafa Yılmaz eşim Ayşe Yılmaz’ın HAC amacı ile Suudi Arabistan’a (Babası / Kayınbabası / Oğlu / Yeğeni / Amcası / Dayısı) Ömer Kaya ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ

Ben Ömer Kaya ( Annem / Halam / Teyzem  / Yeğenim / Kayınvalidem / Gelinim) Ayşe Yılmaz’ı beraberimde HAC amacı ile Suudi  Arabistan’a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.

  

 

ÇOCUKLAR’IN GİDEBİLMESİ İÇİN İSTENİLEN ŞARTLAR  

- 8 yaş altı çocuklar ancak baba veya anneden birisi ile birlikte HAC’ ca gidebilirler .

- 8-17 yaş arası çocuklar anne, baba veya birinci derecede akrabayla HAC’ ca gidebilirler.

ÖNEMLİ NOT : Vize için gerekli evrakların bir ay öncesine kadar Wittour adresine  gönderilmesi gerekmektedir.

Canlı Destek