2020 Hac Programı

Fiyatlarımıza EXTRA vize bedeli dahildir.

11 Gece - 12 Gün
Oteller
MAKKAH AL MARWA RAYHAAN ROTANA 10 Gece
MADINAH CROWNE PLAZA INTERCONTINENTAL 1 Gece
Uçuş Programı
Gidiş 25 Temmuz 2020 Cumartesi İstanbul/Cidde
Ara Geçiş 04 Ağustos 2020 Salı Mekke/Medine
Dönüş 05 Ağustos 2020 Çarşamba Medine/İstanbul
Fiyat Listesi
Tek Kişilik Oda Kişi Başı $ 22.000
İki Kişilik Oda Kişi Başı $ 16.000
Üç Kişilik Oda Kişi Başı $ 15.000
2-11 Yaş Yataklı $ 13.000
2-11 Yaş Yataksız $ 11.000
Bebek $ 7.500
  1. HAC VİZESİ İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER                        :
  • En az bir yıl süreli çipli pasaport aslı
  • Kimlik fotokopisi(T.C Kimlik numaralı olacak)
  • Eşler için Nüfus idaresinden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • ***18 Yaş üstü erkekler ve 45 Yaşın Üstündeki Bayanlar için,1. ve 2. Maddelerdeki evraklar yeterlidir.

1. Gün

25 Temmuz 2020

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde WITTOUR ekibi ile saat ………/…… ’da ……. nolu kontuarda buluşma, bilet ve bagaj işlemlerinin hemen ardından ihrama giriş ve topluca niyet. TK ……  sefer sayılı uçakla saat …../…….’te Cidde’ye hareket ve yerel saat ile saat …../……’da varış. Cidde Havalimanı’ndaki giriş işlemlerinden sonra otobüs ile Mekke’deki otele transfer ve odalara yerleşme. Bildirilecek saatte otel lobisinde hazır bulunma ve din görevlilerimizle birlikte topluca Umre ibadetinin ifası için Harem-i Şerif’e gidiş. Umrenin tamamlanması ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün

26 Temmuz 2020

Namazların Harem-i Şerif’te ifası. Yemekler otelimizde. İbadet için serbest gün.   

3. Gün

27 Temmuz 2020

Sabah namazının Harem-i Şerif’te ifası. Erken alınacak kahvaltı sonrası İslam Tarihi’ni yerinde görmek ve yaşamak için Mekke ziyaretlerine gidiyoruz; Sevr Dağı, Arafat, Cebel-i Rahme, Müzdelife, Mina (Şeytan taşlanılan mekânlar) Cennet-ül Mualla Kabristanlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin (S.A.S.) doğduğu ev. Ziyaretlerin ardından otelimize dönüş. İbadet için serbest gün.

4. Gün

28 Temmuz 2020

Sabah namazının Harem-i Şerif’’te ifası. Kahvaltı otelimizde. İbadet için serbest zaman. İkindi namazının ardından otelimizin Lobby katındaki restoranda “HAC MENASIKLARI ve ARAFAT HAZIRLIKLARI” konulu bilgilendirme toplantısının yapılması. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün

29 Temmuz 2020

Sabah namazının Harem-i Şerif’’te ifası. Kahvaltı otelimizde. İbadet için serbest zaman. İkindi namazının ardından HACCIN Say’ını önceden yapmak için bildirilecek saatte ihramlı olarak otel lobisinde buluşma, topluca Hacca niyet ederek din görevlimiz rehberliğinde nafile bir tavafın ardından HACCIN Say’ını yapmaları. Akşam yemeği ve geceleme otelimize.

6. Gün

30 Temmuz 2020

Erken alınacak kahvaltıdan sonra bildirilecek saatte ihramlı olarak otelin lobisinde toplanma ve otobüsümüzle Arafat’a hareket. Gün boyu grubumuza özel çadırımızda günün ifa edilmesi ibadet ile geçen zaman ve VAKFE DUASI’nın yapılması. Gün batımından sonra açık havada konaklanacak Müzdelife’ye hareket. Müzdelife’de şeytan taşlama taşlarımızın toplanması ve Müzdelife Vakfesi’nin yapılması. Ardından şeytan taşlama için Mina’ya hareket. Büyük şeytanın taşlanması (Şeytan Taşlama 1. Gün) ve ardından otelimize dönüş. Bildirilecek saatte otelimizin lobisinde görevli hocamız ile buluşma ve Hac Tavafı’nın yapılması için topluca Harem-i Şerif’’e gidiş. Tavafın ardından otelimize dönüş, saç kestikten sonra ihramdan çıkma ve ihram yasaklarının sona ermesi.

7. Gün

31 Temmuz 2020

İbadet için serbest gün. İkindi namazından sonra otelin Lobby katında bayramlaşma.  Namazların edası. Akşam yemeği ve geceleme otelimize.

8. Gün

01 Ağustos 2020

Sabah namazının Harem-i Şerif’’te ifası. Kahvaltı otelimizde. İbadet için serbest zaman. Görevlilerimizin bildireceği saatte otel lobisinde hazır bulunma ve şeytan taşlama için (Şeytan Taşlama 2. Gün) topluca Mina’ya hareket. Şeytan taşlama ve otelimize dönüş.

9. Gün

02 Ağustos 2020

Sabah namazının Harem-i Şerif’’te ifası. Kahvaltı otelimizde. İbadet için serbest zaman. Görevlilerimizin bildireceği saatte otel lobisinde hazır bulunma ve şeytan taşlama için (Şeytan Taşlama 3. Gün) topluca Mina’ya hareket. Şeytan taşlama ve otelimize dönüş.

10. Gün

03 Ağustos 2020

Namazların Harem-i Şerif’’te ifası. İbadet için serbest gün. Veda Tavafı’nın yapılması. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11. Gün

04 Ağustos 2020

Namazların Harem-i Şerif’’te ifası. Bildirilecek saatte otel lobisinde hazır bulunma ve otobüsümüz ile Medine’ye hareket. Yaklaşık 6 saat sürecek otobüs yolculuğunu sonrası Medine’ye varış. Medine ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi; Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescid-i (İki Kıbleli Mescit), Hendek Savaşı’nın yapıldığı mekân, Kuba Mescid-i.. Ziyaretlerin ardından otelimize yerleşme. Bildirilecek saatte otel lobisinde buluşma ve Peygamber efendimizi(s.a.s) selamlamak için Mescid-i Nebevi’ye gidiş. Selamlamanın tamamlanması ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

12. Gün

05 Ağustos 2020

Sabah namazının Mescid-i Nebevi’de ifası. Kahvaltı otelimizde.  İstanbul’a dönüş hazırlıklarının tamamlanması ve Medine Havalimanı’na transfer.  TK……. sefer sayılı uçak ile saat ……/……’te hareket ve yerel saat ile saat ……/……’te Atatürk Havalimanı’na geliş.

Canlı Destek