about image

Biz Kimiz?

Wittour (World Incentive Tourism), 1991 yılında kurulmuş, TÜRSAB ve IATA üyeliğine sahip A sınıfı bir işletme belgesine sahip önde gelen bir seyahat acentasıdır. WITTOUR ve WITT Prestige, bugüne kadar gerçekleştirdikleri tüm gezilerdeki profesyonellikleri ve kaliteleri ile defalarca kendilerini kanıtlamışlardır. "Hac, Kâbe’ye gitmek değil; Kâbe’den Allah’a gitmektir" anlayışıyla, kutsal topraklara ulaştığınızda doğru bilgiler sunmak, manevi huzura eriştirmek ve ziyaret edilen yerlerin dini, tarihi ve kültürel özelliklerini aktarmak temel hedeflerimiz arasındadır.

Erva Turizm ve Tic. AŞ bünyesinde, Hac, Umre, Kudüs ve Endülüs başta olmak üzere Özbekistan, Fas, Ürdün, Barcelona ve Mısır gibi çeşitli destinasyonlara kaliteli organizasyonlar düzenlemekteyiz. Aynı zamanda, firmalara bayii organizasyonları planlama ve yönetme, kurumsal ve bireysel otel rezervasyonları, vize işlemleri, VIP transfer hizmetleri, uçak bileti temini ile yurtiçi ve yurtdışı kültür turları gibi geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktayız. WITTOUR ve WITT Prestige olarak, statükoyu korumaktan ziyade, sürekli ilerleme, yenilikçi adımlar atmaya ve sektörde öncü olmaya yönelik bir yaklaşım benimsemekteyiz.

İnanç temelli turizme odaklanan Wittour, aynı zamanda sağlık turizmi alanında da güvenilir ve emin adımlarla ilerlemekte, bu sektörde uzman kadrosu ve kurumsal yapısıyla üst düzey hizmetler sunmayı hedeflemektedir. Amacımız, global ölçekte Türkiye’ye sağlık turizmi kapsamında yabancı hastalar getirerek, onlara turizm merkezlerinde seyahat paketleri ve turlar dahilinde kapsamlı sağlık çözümleri sunmaktır. Böylelikle sektördeki konumumuzu güçlendirirken, Türk kültürünün zenginliklerini dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere tanıtmayı hedefliyoruz.

Wittour (Erva Turizm ve Tic. AŞ) ve Wittprestige hisselerinin tamamı Erkan Aydın’a aittir.

Dr.Erkan Aydın Kimdir?

İlahiyatçı, yazar, yapımcı-TV programcısı ve iş insanı
Wittour ve Wittprestige Yönetim Kurulu Başkanı.

1976'da Erzurum'un aşık/ozan kültürüyle yoğrulmuş Aşık Sümmani'nin memleketi Narman Samikale Köyü'nde dünyaya geldi. Küçük yaşta aldığı hafızlık ve imam-hatip lise eğitimi ile Kur'an bilgisinin temellerini atan Erkan Aydın, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'de lisans, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde lisansüstü eğitimini tamamlayarak dini bilimler alanında bilgi birikimini zenginleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki 10 yıllık deneyiminin ardından iş dünyasına adım atarak, Hac, Umre, Kudüs, Endülüs ve Özbekistan gibi dünyanın dört bir yanına İslam kültür ve medeniyetinin izlerini taşıyan VIP organizasyonlar düzenleyen Wittour ve Wittprestige firmalarını kurdu. Umre-Hac programlarını "Hac ve Umre yalnızca Kabe'ye gitmek değil; aynı zamanda Kabe'den Allah'a gitmektir" misyonu ile gerçekleştirmekte ve dünyanın en nitelikli organizasyonlarına imza atmaktadır. Kudüs'e olan bağlılığıyla da tanınan Aydın, geniş katılımlı seyahat organizasyonlarını ilk başlatan kişilerden biridir ve on binlerce kişiye Mescid-i Aksa ve Kudüs bilincini aşılamaya çalışmaktadır. Wittour çatısı altında Fas, Endülüs, Özbekistan, Ürdün, Mısır gibi İslam kültür ve tarihinin izlerini taşıyan bölgeler ile Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok noktasına kültür turları düzenlemektedir.

İş hayatındaki başarısını medyaya da taşıyan Erkan Aydın, ilahiyat alanındaki bilgisi ve kutsal topraklardaki deneyimlerini TRT, Ülke TV, TVNET gibi pek çok ulusal kanalda, bilhassa Ramazan ayında, canlı yayında yaptığı programlarda izleyicileri ile paylaşmaktadır. Diyanet TV için hazırladığı, yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği "Peygamberler Şehri Kudüs Belgeseli" milyonlarca kişi tarafından beğeni ile izlenmektedir. Her yıl özellikle Miraç Kandili'nde Mescid-i Aksa'da kıldırdığı Tesbih Namazı ile Kudüs’e olan bağlılığını yansıtmaktadır. Yıllardır Hürriyet ve Dünya gazetelerindeki Ramazan yazıları ile okuyucularına ilham vermekte, katıldığı seminer ve konferanslarla topluma değer katmayı ve anlam dünyasını zenginleştirmeyi hedeflemektedir. Haremeyn Mekke Medine, Mülkü Olmayanın Hükmü Olmaz, Arz-ı Mukaddes Kudüs, Dua Yazgıyı Değiştirir mi? ve Kuyudan Saraya Giden Yol Hz. Yusuf yakın zamanda yazarlığını yaptığı kitaplarıdır. “Arz-ı Mukaddes Kudüs” kitabı Arapça ve İngilizce’ye çevrilmiştir.